ATLANTIC CITY (May 3, 2008) _ The 2008 Beach Book Festival has named Dr. Thienna Ho’s “Unlocking The Mystery Of Skin Color” as the grand prize winner of its annual competition honoring the hottest reads of the summer season.

The meticulously-researched book tackles the controversial question of whether skin color is fixed or can be changed to a remarkable degree without using drugs, chemicals and steroids. More than a how-to, the book explores the world’s eons-long fascination with skin color, and provides some startling photos of people who have changed the color of their skin – including the author!

Ho’s work has earned her the festival’s grand prize of $1500 and a week-long stay at the Larimar St. Croix Writer’s Retreat in the U.S. Virgin Islands.

Other winners and honorable mentions for the 2008 Beach Book Festival:

GENERAL FICTION:

WINNER:

  • “The Love Song of Monkey,” Michael Graziano

    RUNNER-UPS:

  • “Hard-Boiled Men,” Guy Jacobs

  • “Footfalls,” Eddie Gresham

    HONORABLE MENTION:

    “The Pale Surface of Things,” Janey Bennett

    “Forward To Camelot,” Susan Sloate and Kevin Finn

    “The Other Half of My Soul,” Bahia Abrams

    “The 12th Demon: Vampyre Majick,” Bruce Hennigan

    “Breathing Out The Ghost,” Kirk Curnutt

    “The Rose of York,” Sandra Worth

    “Islands,” Sara Stamey

    "The Beijing Games," Pat DePaolo

    “One Clown Short,” Linda Wright

    “Protector,” Laurel Dewey

    “Snapping The String,” Robert Paul Blumenstein

    “Nightwolf,” Melody Ravert

    “Foot Ways,” Lynn Veach Sadler

    “The Street Life Series: Is It Passion or Revenge?” Kevin M. Weeks

    “The House of Pendragon, Book II: The Recruit,” Debra A. Kemp

    “The Passion of Mary Magdalen,” Elizabeth Cunningham

    POETRY:

    WINNER:

  • “Weapon of Choice,” Jeffery Martin

    RUNNER-UP:

    WINNER:

  • “The Love Song of Monkey,” Michael Graziano

    RUNNER-UPS:

  • “Hard-Boiled Men,” Guy Jacobs

  • “Footfalls,” Eddie Gresham

    HONORABLE MENTION:

    “The Pale Surface of Things,” Janey Bennett

    “Forward To Camelot,” Susan Sloate and Kevin Finn

    “The Other Half of My Soul,” Bahia Abrams

    “The 12th Demon: Vampyre Majick,” Bruce Hennigan

    “Breathing Out The Ghost,” Kirk Curnutt

    “The Rose of York,” Sandra Worth

    “Islands,” Sara Stamey

    "The Beijing Games," Pat DePaolo

    “One Clown Short,” Linda Wright

    “Protector,” Laurel Dewey

    “Snapping The String,” Robert Paul Blumenstein

    “Nightwolf,” Melody Ravert

    “Foot Ways,” Lynn Veach Sadler

    “The Street Life Series: Is It Passion or Revenge?” Kevin M. Weeks

    “The House of Pendragon, Book II: The Recruit,” Debra A. Kemp

    “The Passion of Mary Magdalen,” Elizabeth Cunningham

    POETRY:

    WINNER:

  • “Weapon of Choice,” Jeffery Martin

    RUNNER-UP:

  • “Hard-Boiled Men,” Guy Jacobs

  • “Footfalls,” Eddie Gresham

    HONORABLE MENTION:

    “The Pale Surface of Things,” Janey Bennett

    “Forward To Camelot,” Susan Sloate and Kevin Finn

    “The Other Half of My Soul,” Bahia Abrams

    “The 12th Demon: Vampyre Majick,” Bruce Hennigan

    “Breathing Out The Ghost,” Kirk Curnutt

    “The Rose of York,” Sandra Worth

    “Islands,” Sara Stamey

    "The Beijing Games," Pat DePaolo

    “One Clown Short,” Linda Wright

    “Protector,” Laurel Dewey

    “Snapping The String,” Robert Paul Blumenstein

    “Nightwolf,” Melody Ravert

    “Foot Ways,” Lynn Veach Sadler

    “The Street Life Series: Is It Passion or Revenge?” Kevin M. Weeks

    “The House of Pendragon, Book II: The Recruit,” Debra A. Kemp

    “The Passion of Mary Magdalen,” Elizabeth Cunningham

    POETRY:

    WINNER:

  • “Weapon of Choice,” Jeffery Martin

    RUNNER-UP:

  • “Weapon of Choice,” Jeffery Martin

    RUNNER-UP:

  • “The Crowded World of Solitude: Volume 2,” Albert Russo

    GENERAL NON-FICTION:

    WINNER:

  • “Unlocking The Mystery of Skin Color,” Dr. Thienna Ho

    HONORABLE MENTION:

    “When The Mob Ran Vegas: Stories of Money, Mayhem and Murder,” Steve Fischer

    “The Acrobat: A Showman’s Topsy-Turvy World,” George A. Hamid/George A. Hamid Jr.

    “Some Day Never Comes,” Kerry LePage

    “Open Your Heart With Reading,” Jeannette Cezanne

    “Peaceful, Positive Revolution,” Steven Shafarman

    “Secrets From The Sofa,” Dr. Kenneth Herman

    “Why Don’t We Listen Better?” James C. Petersen

    “The Dominium,” Hasanuddin

    “Devastation on the Delaware,” Mary A. Shafer

    “Being Here,” Ariel and Shya Kane

    “Invisible No More,” Joyce Kramer/Renee Fisher/Jean Peelen

    BIOGRAPHY/AUTOBIOGRAPHY

    WINNER:

  • “Tales from the Piney Grove,” Bobby Morrison

    RUNNER-UP:

  • “It Was Never About A Hot Dog and a Coke,” Rodney L. Hurst Sr.

    HONORABLE MENTION:

    “I Was A Younger Brother,” Daniel Burch Fiddler

    “The Road Down Snake Hill,” Pierre Renaldo

    “Special Dream,” Luellen Hoffman

    “Look What I Found Under The Bed,” K. David

    “Little Miss Smarty-Pants,” Suzanne Kopoulos

    “Dancing On His Grave,” Barbara Richard

    CHILDREN’S

    WINNER:

  • “Trains and Real Locomotives,” William Trombello/Brian Diskin

    RUNNER-UP:

  • “How A Real Locomotive Works,” William Trombello/Brian Diskin

    HONORABLE MENTION:

    “I Can’t Wait Till I’m Five,” Colleen Blake/Nicholas Levy/Carol Torgerson

    “Curio, A Shetland Sheepdog and Her Pals,” Jeanette Griver/Phyllis L. Milway

    “Billy and the Birdfrogs,” B.B. Wurge

    “Pajo,” Karl L. Kruger

    “Guardian Of Dreams: A Bedtime Story,” Wendy Torrel

    “Who Am I?” Suzanne Mulcahy/Patty O’Rourke

    “Have You Ever Seen…?” Adonia Smith/E. Lynn Jacobowitz

    HOW-TO:

    WINNER:

  • “How To Mediate Like A Pro” – Mary Greenwood

    RUNNER-UP:

  • “Notes From The Waiting Room,” Bart Windrum

    TEENAGE:

    WINNER:

  • “What The Sea Wants,” Tracy E. Banghart

    HONORABLE MENTION:

    “Surfer Girl,” Penelope Dyan

    “Surfing Summer’s Florida Adventure,” Penelope Dyan

    “Day Zero,” Swanee Ballman

    :”Echo Glass,” Heather Morrall

    “Saving Our Teen Drivers,” John Loughry

    “From Slave To Superstar of the Wild West,” Tom DeMund

    SPIRITUAL:

    WINNER:

  • “Unlocking The Mystery of Skin Color,” Dr. Thienna Ho

    HONORABLE MENTION:

    “When The Mob Ran Vegas: Stories of Money, Mayhem and Murder,” Steve Fischer

    “The Acrobat: A Showman’s Topsy-Turvy World,” George A. Hamid/George A. Hamid Jr.

    “Some Day Never Comes,” Kerry LePage

    “Open Your Heart With Reading,” Jeannette Cezanne

    “Peaceful, Positive Revolution,” Steven Shafarman

    “Secrets From The Sofa,” Dr. Kenneth Herman

    “Why Don’t We Listen Better?” James C. Petersen

    “The Dominium,” Hasanuddin

    “Devastation on the Delaware,” Mary A. Shafer

    “Being Here,” Ariel and Shya Kane

    “Invisible No More,” Joyce Kramer/Renee Fisher/Jean Peelen

    BIOGRAPHY/AUTOBIOGRAPHY

    WINNER:

  • “Tales from the Piney Grove,” Bobby Morrison

    RUNNER-UP:

  • “It Was Never About A Hot Dog and a Coke,” Rodney L. Hurst Sr.

    HONORABLE MENTION:

    “I Was A Younger Brother,” Daniel Burch Fiddler

    “The Road Down Snake Hill,” Pierre Renaldo

    “Special Dream,” Luellen Hoffman

    “Look What I Found Under The Bed,” K. David

    “Little Miss Smarty-Pants,” Suzanne Kopoulos

    “Dancing On His Grave,” Barbara Richard

    CHILDREN’S

    WINNER:

  • “Trains and Real Locomotives,” William Trombello/Brian Diskin

    RUNNER-UP:

  • “How A Real Locomotive Works,” William Trombello/Brian Diskin

    HONORABLE MENTION:

    “I Can’t Wait Till I’m Five,” Colleen Blake/Nicholas Levy/Carol Torgerson

    “Curio, A Shetland Sheepdog and Her Pals,” Jeanette Griver/Phyllis L. Milway

    “Billy and the Birdfrogs,” B.B. Wurge

    “Pajo,” Karl L. Kruger

    “Guardian Of Dreams: A Bedtime Story,” Wendy Torrel

    “Who Am I?” Suzanne Mulcahy/Patty O’Rourke

    “Have You Ever Seen…?” Adonia Smith/E. Lynn Jacobowitz

    HOW-TO:

    WINNER:

  • “How To Mediate Like A Pro” – Mary Greenwood

    RUNNER-UP:

  • “Notes From The Waiting Room,” Bart Windrum

    TEENAGE:

    WINNER:

  • “What The Sea Wants,” Tracy E. Banghart

    HONORABLE MENTION:

    “Surfer Girl,” Penelope Dyan

    “Surfing Summer’s Florida Adventure,” Penelope Dyan

    “Day Zero,” Swanee Ballman

    :”Echo Glass,” Heather Morrall

    “Saving Our Teen Drivers,” John Loughry

    “From Slave To Superstar of the Wild West,” Tom DeMund

    SPIRITUAL:

    WINNER:

  • “Tales from the Piney Grove,” Bobby Morrison

    RUNNER-UP:

  • “It Was Never About A Hot Dog and a Coke,” Rodney L. Hurst Sr.

    HONORABLE MENTION:

    “I Was A Younger Brother,” Daniel Burch Fiddler

    “The Road Down Snake Hill,” Pierre Renaldo

    “Special Dream,” Luellen Hoffman

    “Look What I Found Under The Bed,” K. David

    “Little Miss Smarty-Pants,” Suzanne Kopoulos

    “Dancing On His Grave,” Barbara Richard

    CHILDREN’S

    WINNER:

  • “Trains and Real Locomotives,” William Trombello/Brian Diskin

    RUNNER-UP:

  • “How A Real Locomotive Works,” William Trombello/Brian Diskin

    HONORABLE MENTION:

    “I Can’t Wait Till I’m Five,” Colleen Blake/Nicholas Levy/Carol Torgerson

    “Curio, A Shetland Sheepdog and Her Pals,” Jeanette Griver/Phyllis L. Milway

    “Billy and the Birdfrogs,” B.B. Wurge

    “Pajo,” Karl L. Kruger

    “Guardian Of Dreams: A Bedtime Story,” Wendy Torrel

    “Who Am I?” Suzanne Mulcahy/Patty O’Rourke

    “Have You Ever Seen…?” Adonia Smith/E. Lynn Jacobowitz

    HOW-TO:

    WINNER:

  • “How To Mediate Like A Pro” – Mary Greenwood

    RUNNER-UP:

  • “Notes From The Waiting Room,” Bart Windrum

    TEENAGE:

    WINNER:

  • “What The Sea Wants,” Tracy E. Banghart

    HONORABLE MENTION:

    “Surfer Girl,” Penelope Dyan

    “Surfing Summer’s Florida Adventure,” Penelope Dyan

    “Day Zero,” Swanee Ballman

    :”Echo Glass,” Heather Morrall

    “Saving Our Teen Drivers,” John Loughry

    “From Slave To Superstar of the Wild West,” Tom DeMund

    SPIRITUAL:

    WINNER:

  • “It Was Never About A Hot Dog and a Coke,” Rodney L. Hurst Sr.

    HONORABLE MENTION:

    “I Was A Younger Brother,” Daniel Burch Fiddler

    “The Road Down Snake Hill,” Pierre Renaldo

    “Special Dream,” Luellen Hoffman

    “Look What I Found Under The Bed,” K. David

    “Little Miss Smarty-Pants,” Suzanne Kopoulos

    “Dancing On His Grave,” Barbara Richard

    CHILDREN’S

    WINNER:

  • “Trains and Real Locomotives,” William Trombello/Brian Diskin

    RUNNER-UP:

  • “How A Real Locomotive Works,” William Trombello/Brian Diskin

    HONORABLE MENTION:

    “I Can’t Wait Till I’m Five,” Colleen Blake/Nicholas Levy/Carol Torgerson

    “Curio, A Shetland Sheepdog and Her Pals,” Jeanette Griver/Phyllis L. Milway

    “Billy and the Birdfrogs,” B.B. Wurge

    “Pajo,” Karl L. Kruger

    “Guardian Of Dreams: A Bedtime Story,” Wendy Torrel

    “Who Am I?” Suzanne Mulcahy/Patty O’Rourke

    “Have You Ever Seen…?” Adonia Smith/E. Lynn Jacobowitz

    HOW-TO:

    WINNER:

  • “How To Mediate Like A Pro” – Mary Greenwood

    RUNNER-UP:

  • “Notes From The Waiting Room,” Bart Windrum

    TEENAGE:

    WINNER:

  • “What The Sea Wants,” Tracy E. Banghart

    HONORABLE MENTION:

    “Surfer Girl,” Penelope Dyan

    “Surfing Summer’s Florida Adventure,” Penelope Dyan

    “Day Zero,” Swanee Ballman

    :”Echo Glass,” Heather Morrall

    “Saving Our Teen Drivers,” John Loughry

    “From Slave To Superstar of the Wild West,” Tom DeMund

    SPIRITUAL:

    WINNER:

  • “Trains and Real Locomotives,” William Trombello/Brian Diskin

    RUNNER-UP:

  • “How A Real Locomotive Works,” William Trombello/Brian Diskin

    HONORABLE MENTION:

    “I Can’t Wait Till I’m Five,” Colleen Blake/Nicholas Levy/Carol Torgerson

    “Curio, A Shetland Sheepdog and Her Pals,” Jeanette Griver/Phyllis L. Milway

    “Billy and the Birdfrogs,” B.B. Wurge

    “Pajo,” Karl L. Kruger

    “Guardian Of Dreams: A Bedtime Story,” Wendy Torrel

    “Who Am I?” Suzanne Mulcahy/Patty O’Rourke

    “Have You Ever Seen…?” Adonia Smith/E. Lynn Jacobowitz

    HOW-TO:

    WINNER:

  • “How To Mediate Like A Pro” – Mary Greenwood

    RUNNER-UP:

  • “Notes From The Waiting Room,” Bart Windrum

    TEENAGE:

    WINNER:

  • “What The Sea Wants,” Tracy E. Banghart

    HONORABLE MENTION:

    “Surfer Girl,” Penelope Dyan

    “Surfing Summer’s Florida Adventure,” Penelope Dyan

    “Day Zero,” Swanee Ballman

    :”Echo Glass,” Heather Morrall

    “Saving Our Teen Drivers,” John Loughry

    “From Slave To Superstar of the Wild West,” Tom DeMund

    SPIRITUAL:

    WINNER:

  • “How A Real Locomotive Works,” William Trombello/Brian Diskin

    HONORABLE MENTION:

    “I Can’t Wait Till I’m Five,” Colleen Blake/Nicholas Levy/Carol Torgerson

    “Curio, A Shetland Sheepdog and Her Pals,” Jeanette Griver/Phyllis L. Milway

    “Billy and the Birdfrogs,” B.B. Wurge

    “Pajo,” Karl L. Kruger

    “Guardian Of Dreams: A Bedtime Story,” Wendy Torrel

    “Who Am I?” Suzanne Mulcahy/Patty O’Rourke

    “Have You Ever Seen…?” Adonia Smith/E. Lynn Jacobowitz

    HOW-TO:

    WINNER:

  • “How To Mediate Like A Pro” – Mary Greenwood

    RUNNER-UP:

  • “Notes From The Waiting Room,” Bart Windrum

    TEENAGE:

    WINNER:

  • “What The Sea Wants,” Tracy E. Banghart

    HONORABLE MENTION:

    “Surfer Girl,” Penelope Dyan

    “Surfing Summer’s Florida Adventure,” Penelope Dyan

    “Day Zero,” Swanee Ballman

    :”Echo Glass,” Heather Morrall

    “Saving Our Teen Drivers,” John Loughry

    “From Slave To Superstar of the Wild West,” Tom DeMund

    SPIRITUAL:

    WINNER:

  • “How To Mediate Like A Pro” – Mary Greenwood

    RUNNER-UP:

  • “Notes From The Waiting Room,” Bart Windrum

    TEENAGE:

    WINNER:

  • “What The Sea Wants,” Tracy E. Banghart

    HONORABLE MENTION:

    “Surfer Girl,” Penelope Dyan

    “Surfing Summer’s Florida Adventure,” Penelope Dyan

    “Day Zero,” Swanee Ballman

    :”Echo Glass,” Heather Morrall

    “Saving Our Teen Drivers,” John Loughry

    “From Slave To Superstar of the Wild West,” Tom DeMund

    SPIRITUAL:

    WINNER:

  • “Notes From The Waiting Room,” Bart Windrum

    TEENAGE:

    WINNER:

  • “What The Sea Wants,” Tracy E. Banghart

    HONORABLE MENTION:

    “Surfer Girl,” Penelope Dyan

    “Surfing Summer’s Florida Adventure,” Penelope Dyan

    “Day Zero,” Swanee Ballman

    :”Echo Glass,” Heather Morrall

    “Saving Our Teen Drivers,” John Loughry

    “From Slave To Superstar of the Wild West,” Tom DeMund

    SPIRITUAL:

    WINNER:

  • “What The Sea Wants,” Tracy E. Banghart

    HONORABLE MENTION:

    “Surfer Girl,” Penelope Dyan

    “Surfing Summer’s Florida Adventure,” Penelope Dyan

    “Day Zero,” Swanee Ballman

    :”Echo Glass,” Heather Morrall

    “Saving Our Teen Drivers,” John Loughry

    “From Slave To Superstar of the Wild West,” Tom DeMund

    SPIRITUAL:

    WINNER:

  • “Party of Twelve: The Afterlife Interviews,’ Barbara With

    HONORABLE MENTION:

    “Courageous Souls,” Robert Schwartz

    “Halfway Across The River,” Annette Childs, Ph.D

    “The Strange Odyssey of Peter Sampson,” Hal Schweig

    “Living Beyond Belief,” Jaia Lee

    “Tatianna: Tales and Teachings of My Feline Friend,” Linda A. Mohr

    “High Way From Hell,” Moonstone Star White

    “Stop Struggling and Start Living,” Elfreda Pretorious

    “The Big Book of You,” Jennifer McLean

    SCIENCE FICTION:

    WINNER:

  • “Cretaceous Dawn,” L.M. Graziano and M.S.A. Graziano

    HONORABLE MENTION:

    “The Starfish People,” Leann Marshall

    “The Legacy of Ogma,” E.A. Pappaport

    “Paraworld Zero,” Matthew Peterson

    “The Chimera Virus,” Dean J. Forchette

    AUDIO BOOKS:

    WINNER:

  • “Bee Balms and Burgundy,” Nelson Pahl

    RUNNER-UP:

  • “Your Final Diet,” Dr. Abby Aronowitz

    HEALTH:

    WINNER:

  • “Organic For Health,” Sandy Powers

    RUNNER-UP:

  • “Let’s Eat Out!” Kim Koeller and Robert La France

    ROMANCE:

    WINNER:

  • “Child Secrets,” Mara Purl

    RUNNER-UP:

  • “American Cool,” Susan DiPlacido

    HONORABLE MENTION:

    “Yesterday’s Shadow,” Ray McElhaney

    “A Fat Virgin Death,” Joyce Tracksler

    COMPILATIONS/ANTHOLOGIES:

    WINNER:

  • “Silent Voices,” Peter A. Balaskas

    RUNNER-UP:

  • “Lines of Velocity: Words That Move From WriteGirl,” Keren Taylor

    HONORABLE MENTION:

    “I Can’t Believe I Get Paid To Do This!” Stacey Mayo

    “More Sand In My Bra,” edited by Julia Weiler and Jennifer Leo

    HISTORY:

    WINNER:

  • “Sail Away, Ladies,” Jim Coogan

    BUSINESS:

    WINNER:

  • “How To Become A Total Failure,” Bill Guillory/Phil Davis

    HONORABLE MENTION:

    “Simple Selling,” Thomas Ray Crowel

    “Conscious Globalism,” David Schwerin

    More...











  • “Silent Voices,” Peter A. Balaskas

    RUNNER-UP:

  • “Lines of Velocity: Words That Move From WriteGirl,” Keren Taylor

    HONORABLE MENTION:

    “I Can’t Believe I Get Paid To Do This!” Stacey Mayo

    “More Sand In My Bra,” edited by Julia Weiler and Jennifer Leo

    HISTORY:

    WINNER:

  • “Sail Away, Ladies,” Jim Coogan

    BUSINESS:

    WINNER:

  • “How To Become A Total Failure,” Bill Guillory/Phil Davis

    HONORABLE MENTION:

    “Simple Selling,” Thomas Ray Crowel

    “Conscious Globalism,” David Schwerin

    More...











  • “Lines of Velocity: Words That Move From WriteGirl,” Keren Taylor

    HONORABLE MENTION:

    “I Can’t Believe I Get Paid To Do This!” Stacey Mayo

    “More Sand In My Bra,” edited by Julia Weiler and Jennifer Leo

    HISTORY:

    WINNER:

  • “Sail Away, Ladies,” Jim Coogan

    BUSINESS:

    WINNER:

  • “How To Become A Total Failure,” Bill Guillory/Phil Davis

    HONORABLE MENTION:

    “Simple Selling,” Thomas Ray Crowel

    “Conscious Globalism,” David Schwerin

    More...











  • “Sail Away, Ladies,” Jim Coogan

    BUSINESS:

    WINNER:

  • “How To Become A Total Failure,” Bill Guillory/Phil Davis

    HONORABLE MENTION:

    “Simple Selling,” Thomas Ray Crowel

    “Conscious Globalism,” David Schwerin

    More...











  • “How To Become A Total Failure,” Bill Guillory/Phil Davis

    HONORABLE MENTION:

    “Simple Selling,” Thomas Ray Crowel

    “Conscious Globalism,” David Schwerin

    More...











  • “Your Final Diet,” Dr. Abby Aronowitz

    HEALTH:

    WINNER:

  • “Organic For Health,” Sandy Powers

    RUNNER-UP:

  • “Let’s Eat Out!” Kim Koeller and Robert La France

    ROMANCE:

    WINNER:

  • “Child Secrets,” Mara Purl

    RUNNER-UP:

  • “American Cool,” Susan DiPlacido

    HONORABLE MENTION:

    “Yesterday’s Shadow,” Ray McElhaney

    “A Fat Virgin Death,” Joyce Tracksler

    COMPILATIONS/ANTHOLOGIES:

    WINNER:

  • “Silent Voices,” Peter A. Balaskas

    RUNNER-UP:

  • “Lines of Velocity: Words That Move From WriteGirl,” Keren Taylor

    HONORABLE MENTION:

    “I Can’t Believe I Get Paid To Do This!” Stacey Mayo

    “More Sand In My Bra,” edited by Julia Weiler and Jennifer Leo

    HISTORY:

    WINNER:

  • “Sail Away, Ladies,” Jim Coogan

    BUSINESS:

    WINNER:

  • “How To Become A Total Failure,” Bill Guillory/Phil Davis

    HONORABLE MENTION:

    “Simple Selling,” Thomas Ray Crowel

    “Conscious Globalism,” David Schwerin

    More...











  • “Silent Voices,” Peter A. Balaskas

    RUNNER-UP:

  • “Lines of Velocity: Words That Move From WriteGirl,” Keren Taylor

    HONORABLE MENTION:

    “I Can’t Believe I Get Paid To Do This!” Stacey Mayo

    “More Sand In My Bra,” edited by Julia Weiler and Jennifer Leo

    HISTORY:

    WINNER:

  • “Sail Away, Ladies,” Jim Coogan

    BUSINESS:

    WINNER:

  • “How To Become A Total Failure,” Bill Guillory/Phil Davis

    HONORABLE MENTION:

    “Simple Selling,” Thomas Ray Crowel

    “Conscious Globalism,” David Schwerin

    More...











  • “Lines of Velocity: Words That Move From WriteGirl,” Keren Taylor

    HONORABLE MENTION:

    “I Can’t Believe I Get Paid To Do This!” Stacey Mayo

    “More Sand In My Bra,” edited by Julia Weiler and Jennifer Leo

    HISTORY:

    WINNER:

  • “Sail Away, Ladies,” Jim Coogan

    BUSINESS:

    WINNER:

  • “How To Become A Total Failure,” Bill Guillory/Phil Davis

    HONORABLE MENTION:

    “Simple Selling,” Thomas Ray Crowel

    “Conscious Globalism,” David Schwerin

    More...











  • “Sail Away, Ladies,” Jim Coogan

    BUSINESS:

    WINNER:

  • “How To Become A Total Failure,” Bill Guillory/Phil Davis

    HONORABLE MENTION:

    “Simple Selling,” Thomas Ray Crowel

    “Conscious Globalism,” David Schwerin

    More...











  • “How To Become A Total Failure,” Bill Guillory/Phil Davis

    HONORABLE MENTION:

    “Simple Selling,” Thomas Ray Crowel

    “Conscious Globalism,” David Schwerin

    More...